طرح تابستانه اوقات فراغت فرزندان کارکنان آستان قدس رضوی

مرحله 1 از 3

بسم الله الرحمن الرحیم

طرح تابستانه اوقات فراغت فرزندان کارکنان آستان قدس رضوی

با عرض سلام و احترام

طرح غنی سازی اوقات فراغت فرزندان کارکنان آستان قدس رضوی در تابستان 1398 با هدف استفاده بهینه از اوقات فراغت فصل تابستان فرزندان عزیزمان، از اول تیرماه آغاز و به مدت هشت هفته برگزار می شود. کلاس های این دوره از برنامه‌ها با تاکید بر کسب توانمندی های هنری، علمی، فنی و فرهنگی، بهبود وضعیت تحصیلی، ارتقاء رفتار‌های فردی و اجتماعی، آموزش مهارت‌های کاربردی با محوریت تربیت اسلامی برگزار می‌ گردد.

شایان ذکر است که این طرح به همت معاونت اداری و پشتیبانی آستان قدس رضوی و توسط موسسه جوانان آستان قدس رضوی با مشارکت موسسه تربیت بدنی برگزار می‌شود.

مخاطبان:

مخاطبان این طرح صرفا فرزندان کارکنان رسمی و پیمانی شاغل در آستان قدس رضوی و نیروهای محترم تحت پوشش موسسه تامین و پشتیبانی رضوی می‌باشند. فرزندان همکاران قراردادی، حق التدریس، بازنشسته و خدام حرم مطهر مشمول این طرح نمی باشند.

برنامه های این طرح به‌صورت مجزا برای دختران و پسران در رده های سنی 8 الی 18 سال برگزار می‌شود.

سرفصل‌های برنامه‌های طرح:

 • کلاس‌های فرهنگی-مهارتی: این کلاس‌ها با سرفصل‌های متعدد و متنوع در روزهای شنبه الی سه‌شنبه و به‌صورت مجزا برای دختران و پسران و در سه رده سنی برگزار می‌شود.
 • کلاس‌های ورزشی: کلاس‌های ورزشی متنوع این طرح، توسط موسسه تربیت بدنی آستان‌قدس‌رضوی برگزار می‌شود.
 • فوق برنامه‌ها: فوق برنامه های تفریحی و آموزشی این طرح در روزهای پایانی هفته برگزار می شود. از جمله این فوق برنامه‌ها می‌توان به تشرف دسته جمعی به حرم مطهر، اردوی اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا علیه‌السلام، پارک آبی، بازدید از موزه و ... اشاره نمود.
 • کارگاه آموزشی والدین: در این طرح 4 عنوان کارگاه آموزشی ویژه والدین فرزندان شرکت کننده در طرح برنامه ریزی شده است که ثبت نام این کلاس‌ها نیز در همین سامانه انجام می شود..

زمان بندی:

 • ثبت نام کلاس های این طرح از تاریخ 12 خرداد تا تکمیل ظرفیت کلاس ها در همین سامانه انجام می شود.
 • کلاس‌های فرهنگی-مهارتی این طرح از اول تیرماه آغاز و به مدت 8 هفته ادامه می‌یابد.
 • کلاس‌های فرهنگی-مهارتی دختران در روزهای زوج هفته و کلاس‌های پسران در روزهای فرد هفته از ساعت 8 الی 12:30 برگزار می‌شود.
 • کلاس‌های ورزشی طبق زمانبندی اعلام شده درمجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی(چهارراه خیام) برگزار می شود.

روش ثبت نام:

 

ثبت نام کلاس های فرهنگی:

 • کارکنان محترم سازمان مرکزی و سایر سازمان ها می توانند کلاس های مورد علاقه را با توجه به برنامه زمانبندی کلاس ها، در همین سامانه ثبت‌نام نمایید؛ پس از بررسی نتیجه نهایی ثبت نام کلاس ها به اطلاع شما خواهد رسید.
 • همکاران محترم تحت پوشش موسسه تامین و پشتیبانی رضوی برای ثبت نام در طرح می بایست به دفتر موسسه مراجعه نمایند.
 • همکاران محترم شاغل در سایر سازمان ها (به جز سازمان مرکزی) برای ثبت نام می بایست معرفی نامه پرسنلی (با قید کسر از حقوق) را از مدیریت موسسه یا شرکت محل اشتغال ارائه نمایند.

 

ثبت نام کلاس های ورزشی:

درخواست ثبت نام در کلاس‌های ورزشی را در این سامانه اعلام نمایید؛ پس از بررسی و تایید ثبت نام جنابعالی، پیامک تایید ثبت نام برای شما ارسال می گردد. سپس می بایست با در دست داشتن مدارک شناسایی و استخدامی به محل موسسه تربیت بدنی مراجعه و فرآیند ثبت نام را تکمیل نمایید.

قابل ذکر است سهمیه کلاس های ورزشی برای هر فرزند تا سقف مبلغ 330000 تومان مصوب شده است. که پس از ثبت نام نهایی صورتحساب همکاران با توجه به کلاس های ثبت نامی تنظیم خواهد شد و در نهایت40 درصد از هزینه کلاس های ثبت نام شده( تا سقف 330000 تومان) از حقوق همکاران کسر می گردد. و هزینه بیشتر از این سقف نیز تماما به عهده همکاران می باشد.

 

قبل از شروع فرآیند ثبت نام، لطفا کلاس های موردنظر را انتخاب نمایید و مدارک موردنیاز
( گواهی اشتغال معتبر، کپی صفحه اول شناسنامه فرزند) را آماده نمایید

 

هزینه ها:

 • برگزاری طرح اوقات فراغت، هزینه های متعددی شامل هزینه های آموزشی، سرویس ایاب وذهاب، پذیرایی، فوق برنامه ها، جوایز و ... دارد. که بخش عمده‌ای از این هزینه ها توسط آستان قدس رضوی تقبل می گردد. لکن بخشی از هزینه های آموزشی طرح و شهریه کلاس‌ها برای مشارکت در ارتقاء کیفیت خدمات توسط همکاران محترم پرداخت می گردد.
 • همچین طبق مصوبه کمیته رفاهیات سازمان مرکزی، 40 درصد هزینه های طرح اوقات فراغت فرزندان از حقوق کارکنان کسر می گردد ( برای کارکنان سازمان مرکزی و موسسه تامین و پشتیبانی).
 • تصمیم گیری در خصوص میزان سهم کارمند در سایر سازمان‌ها به عهده ریاست سازمان می باشد؛ لکن تبعیت از درصد مصوب پیشنهاد می شود.
 • برای شرکت کنندگان در طرح فرهنگی هزینه های عمومی(پذیرایی، جوایز، اردوها و...) انجام میشود که بخشی از این مبلغ در قالب سرانه هزینه از شرکت کنندگان اخذ می گردد.
 • هزینه سرویس ایاب و ذهاب بابت 16 جلسه کلاس فرهنگی، مبلغ 160هزار تومان می باشد که در صورت درخواست استفاده، از خدمات سرویس به حساب همکاران منظور می گردد.

 

عنوان

هزینه کل( تومان)

سهم کارمند

سرانه هزینه طرح فرهنگی برای تمام شرکت کنندگان

310.000

برای کارکنان سازمان مرکزی و موسسه تامین و پشتیبانی رضوی : 40درصد کل هزینه ها

 

برای کارکنان سایر سازمان ها: طبق صلاحدید ریاست سازمان

شهریه کلاس های فرهنگی

هزینه نهایی باتوجه به کلاس انتخابی تعیین می شود

شهریه کلاس های ورزشی

تا سقف 330.000 تومان و با توجه به کلاس انتخابی متفاوت است

هزینه سرویس ایاب و ذهاب کلاس های فرهنگی

160.000

سایر هزینه ها

سایر هزینه های طرح توسط سازمان مرکزی آستان قدس رضوی تقبل می گردد

 

http://form.javanan.org/images/JAVANEH.jpg

http://form.javanan.org/images/PESAR.jpg

http://form.javanan.org/images/DOKHT.jpg