ثبت نام شرکت در اجلاسیه ملی هسته های خودجوش معرفت افزایی | مشهدمقدس

مرحله 1 از 3

بسم الله الرحمن الرحیم

برترین آرزو

 

من که هستم؟ فرق روح و جسم من چیست؟ آیا جهان‌های موازی در این جهان مادی هم وجود دارد؟ آیا خداوند نامحدود است؟ آیا خداوند عادل است؟ دین اصلاً چیست؟ چرا حقوق زن و مرد در اسلام مساوی نیست؟ چرا دو گروه شیعه و سنی وجود دارد؟ آیا انسان پس از مرگ زنده است؟ و...

این‌ها سؤال‌های بنیادی در ناخودآگاهِ یک نوجوان و جوان است. در پسِ ذهن او پُر است ازاین‌گونه سؤالات که در روزمرگی‌ها و درگیری با مسائل پیش افتاده، گم شده است. اما چرا باید به این سؤالات کلی و اساسی جواب داد؟ چه استفاده‌ای برای او و جامعه دارد؟

 

ریشه را درست کن، میوه‌ها شیرین می‌شوند

مباحث اعتقادی در تربیت تأثیر بسیار زیادی دارد به‌طوری‌که گاهی با اصلاح دید یک شخص به مسئله «توحید» یا «حیات حقیقتی اخروی» صدها معضل تربیتی، خودبه‌خود حل می‌شود. چراکه مسائل اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی شاخه‌های یک درخت و ناشی از یک نوع نگاه به خود، خدا، دنیا و... است.

رهبر معظم انقلاب با درک هوشمندانه این موضوع و درحالی‌که این موضوعات توسط کارگزاران فرهنگی به فراموشی سپرده‌شده، در اوایل سال 1397 فرمودند «دعوت جوان‌های ما به علوم عقلی، بسیار مهم است». 

 

 برترین آرزو

برای اولین بار با استعانت از آستان ملکوتی و انسان ساز امام رئوف علیه السلام، تألیف هفت جلد کتاب معارف کاربردی برای نوجوانان و جوانان با ویژگی شاخص زبان «روان» و «استحکام محتوایی» که نگاهی نو را به مخاطب نسبت به خود، خدا و دین ارائه شد. این مجموعه با عنوان «برترین آرزو» با مدل نگارش برای جوانان و نوجوانان و محتوای مباحث اعتقادی به همراه تصویرسازی بر اساس آثار، آراء و مبانی فکری علامه طباطبایی(ره) گردآوری شده است. عناوین این هفت جلد عبارتند از «معرفت شناسی»، «انسان شناسی و جهان شناسی»، «خداشناسی»، «راهنما شناسی»، «اسلام شناسی» ، «شیعه شناسی» و «معادشناسی» (مشاهده محتوای کتب+++)

 

هدف این مجموعه بر این است که بر بستر این کتاب‌ها با تصحیح نگاه جوان به انسان، خدا، جهان و دین ، زمینه برای رشد معنوی و رهایی او از بردگی شهوت و غضب فراهم آید. این امر به‌زعم رهبری فرزانه انقلاب(حفظه الله) «برترین آرزو» است. ایشان ماه رمضان سال ۱۳۹۷ می‌فرمایند: «آماده‌سازی فضا برای رشد معنویت و رهایی از بردگیِ شهوت و غضب در انسان‌های مستعد؛ این هم یکی از آن برترین آرزوها است که غالباً به این توجّه نیست. باید فضا جوری بشود که انسان‌های مستعد بتوانند در آن فضا حرکت کنند، امثال حاج میرزا علی‌آقای قاضی‌ها و علّامه‌ی طباطبائی‌ها و شخصیّت‌های برجسته‌ی این‌جوری به وجود بیایند.» 

 

برای کسب نظر بزرگان دین یا برای کسب نظر علمای اعلام این کتب در اختیار علمای حاذق این عرصه قرار گرفت که نظرات همگی موید بی‌بدیل بودن، زبان روز بودن، مناسبت مخاطب جوان و در عین حال برگرفته از یک غنای فکری عمیق در این کتب است.

پیگیری و مطالعه دقیق این کتب توسط حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی از ابعاد دیگر انتشار این کتب بود که ایشان ضمن تفقّد از تیم محتوایی، به توسعه و تکثیر این محتوا در جان مخاطب جوان و نوجوان کشور با دامنه‌ی مخاطب حداکثری تاکید فرموده‌اند.  ایشان در این دیدار که هشتم شهریورماه98 در مشهدمقدس برگزار شد پیرامون کتب فرمودند: بنده مجلداتی از این کتاب‌ها را همان دو سال پیش که به دستم رسید، خواندم. خیلی خوب بود؛ نکته‌ی عمده این بودکه همان مباحثِ درست و صحیح و طرح شده در متون عمیق دینی را با زبان قابل فهم برای جوان و اثرگذار بر روی جوانان بیان کردید. (مشاهده روایت کامل این دیدار ++)

 

موسسه جوانان آستان قدس رضوی در طی سه سال گذشته علاوه بر تالیف کتب هفت جلدی معارف کاربردی، با طراحی بسته برنامه جامع اردویی، تربیتی «هفت روز در بهشت» حول محور همین محتوای ناب که برای مخاطب هدف طراحی نمود که تاکنون بیش از 4هزار مخاطب نخبه از سراسر کشور میهمان این برنامه بوده اند.

رهبر معظم انقلاب درباره این مدل که مبتنی بر کتب هفت جلدی طراحی و اجرا شده فرمودند: دایره تاثیر را توسعه دهید؛ به عدد چهار هزار قانع نشوید؛ کار را به چهل هزار یا بیشتر و حتی به چهارصد هزار نفر برسانید. خدا قطعاً با شماست. همین اساتید خوب و دارای نبوغ که الان با شما هستند، نشان از نصرت الهی است. از خدا بخواهید تفضلات خودش را بیش از پیش نصیب شما کند. بنده هم دعاگو هستم.

 

روایتی از دیدار صمیمانه و اختصاصی دست اندرکاران تولید کتب معارفی«برترین آرزو» و اردوهای «هفت روز در بهشت»  با رهبر معظم انقلاب اسلامی**

این تایید و تاکید ولی امر مسلمین جهان ما را بر آن داشته است تا این محتوا، در قالب‌های متنوع برنامه‌ای(گعده ها و حلقه ها، اردوها، کلاس های آموزشی و...) و قالب های هنری و رسانه‌ای به مخاطب هدف خود که تشنه‌ی این معارف برای شناخت خود و خدای رحمان الرّحیم است را برسانیم تا در تربیت سربازان امام عصر و آینده انقلاب اسلامی که همان تشکیل تمدن و حکومت اسلامی است موثر واقع شود. موسسه جوانان برای تحقق این امر مهم دبیرخانه‌ای را با نام «برترین آرزو» فعال نموده است.

 

بدیهی است این امر بدون همراهی و همکاری شما هسته های خودجوش دغدغه‌مند مردمی که با مخاطب نوجوان و جوان در ارتباطید، امری محال است و از سوی دیگر عدم حرکت به سمت ایجاد تشکیلات جدید و حمایت از هسته‌های خودجوش با محوریت این کتب، مورد نظر دبیرخانه برترین آرزو قرار دارد.

 

در همین راستا خواهشمند است اطلاعات خواسته شده ذیل را ثبت نمایید تا نقطه شروعی باشد برای یک ارتباط مستمر و همینطور ان شاء الله در اجلاسیه ملی با حضور منتخبین از کل کشور با هدف ترویج این کتب و بسته محتوایی آن  که نیمه دوم بهمن ماه به مدت سه روز برگزار می گردد نیز در خدمت برخی عزیزان در مشهدمقدس باشیم.

 

  • زمان ثبت نام اولیه: آقایان تا ساعت ۱۰ چهارم بهمن ماه | بانوان تا ششم بهمن ماه
  • زمان اعلام نتایج گزینشها(باتوجه به ثبت نام بالای افراد): آقایان چهارم الی ششم بهمن ماه بصورت مرحله‌ای| بانوان از نهم تا یازدهم بهمن ماه بصورت مرحله‌ای
  • زمان اجلاسیه: آقایان ۱۶ تا ۱۸ بهمن ماه | بانوان: ۲۳ تا ۲۵ بهمن ماه
  • کل برنامه(اعم از اسکان و...) برای پذیرفته شدگان رایگان می‌باشد.
  • هزینه رفت و آمد به مشهدمقدس برعهده خود عزیزان می‌باشد.

 

- در صورت داشتن سوال ضروری با این اکانت در شبکه‌های ارتباطی در میان بگذارید:

 

لطفا قبل از ثبت نام موارد زیر را با دقت مطالعه نمایید:

* در ورود اطلاعات دقت کافی را داشته باشید. عدم صحت اطلاعات، مراحل بعدی را دچار مشکل خواهد کرد.

 *عکس شما حداکثر 3مگابایت و ترجیحاً با پسوند jpg باشد.

* عکس واضح بوده و جدید باشد.

* ثبت نام شما زمانی تمام است که تیک سبز و صفحه موفقیت در ثبت نام نمایش داده شود. (این ثبت نام، اولیه بوده و اطلاعات بررسی و نتیجه اعلام می گردد و تکمیل این ثبت نام این مرحله به معنای حضور قطعی نمی باشد)

 

اطلاعات شخصی
فقط حروف فارسی وارد شود
فقط حروف فارسی وارد شود
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
کد ملی صحیح وارد نشده است
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
تکراری و یا ناصحیح وارد شده است
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر